جستجوی پزشکان

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو
یکشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۶

برای جایگزین نمودن دندانی که از دست داده، و ترمیم لبخندی که زیبایی اش را از دست داده‌اید، بهترین و مطمئن ترین راه استفاده از ایمپلنت می‌باشد. زیرا این عمل ترمیمی باعث اتصال دندان جدید با استخوان فک شما خواهد شد، و دقیقاً معادل یک دندان طبیعی مشابه آن چه قبلاً داشتید عمل خواهد کرد. ما امروز در کلینیک تخصصی دندان پزشکی سامان به شما نکات کلیدی در مورد ایمپلنت دندان جلو را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

اگر با یک تیم حرفه ای متشکل از متخصصین و دندانپزشک های مجرب همکاری نمائید، آن ها اطمینان حاصل می‌کنند که ایمپلنت شما، از بهترین مواد سازنده و به دقیق‌ترین شیوه ی ممکن تراشیده و آماده شود. نتیجه و حاصل کار یک کادر حرفه ای، دندانی است که زیبایی دو چندانی به صورت و لبخند شما خواهد بخشید.

از آن جایی که ایمپلنت باعث حفظ و استقرار استخوان می گردد، ظاهر شما بعد از انجام این عمل کاملاً امروزی و همه پسند خواهد بود. این جایگزین به راحتی و مانند یک دندان عادی تمیز می شود، و دیگر مزیت آن این است که از بافت های نرم لب و صورت، محافظت و حمایت می کند. معمولاً این دندان از دست رفته و حفره ی ایجاد گشته، بر اثر یک تصادف و یا مراقبت نکردن و یا دقت نداشتن به سلامت دهان و دندان حاصل می گردد. به طور کلی اما این عمل با ایجاد یک حفره در استخوان فک توسط دندانپزشک آغاز می شود.

ایمپلنت دندان جلو - 1

این اتصال برقرار شده با استخوان فک، در واقع یک ریشه برای حمایت از روکشی ایجاد می کند، که قرار است جای دندان نداشته ی فرد را بگیرد. یک روکش در واقع همان دندان مصنوعی است، که با اتصال به ریشه جای خالی دندان کنده شده را پر، و سری دندان های فرد را کامل می سازد.

عملیات ایمپلنت در دندانپزشکی شرق تهران ، یک فرآیند سخت و پیچیده است. به عقیده ی اکثر دندانپزشک های شاغل در سراسر دنیا، اولین پیش نیاز برای انجام این عمل، وجود استخوان به میزان کافی برای اتصال با ریشه ی ایمپلنت، در فک بیمار است. زیرا اگر به مقدار کافی و مناسب استخوان وجود نداشته باشد، در نهایت عمل فرد با شکست روبرو خواهد گردید. دلیل این امر نیز مشخص و واضح است؛ بدون یک ریشه ی مستحکم و قوی، یک تاج یا روکش نمی تواند زیاد دوام بیاورد. صحبت مداوم در طول روز، خوردن و آشامیدن و تمام فعالیت های روزانه، می توانند در صورت محکم نبودن فک فرد وی را با مشکلات عدیده ای مواجه کنند.

ایمپلنت دندان جلو - 1

در این بین، ایمپلنت دندان جلو می تواند اعتماد به نفس افراد را سلب نماید. شما میتوانید برای جبران از دست رفتن زیبایی دندان های جلو خود به ایمپلنت دندان جلو مبادرت ورزید که به صورت طبیعی مشکل شما را حل خواهند نمود. برای ایمپلنت جلود که هم در دید بوده و تاثیر زیادی در زیبایی دندان و چهره افراد دارد، مطمئن شوید که پارامترهای کلیدی مربوط به ایمپلنت دندان جلو مانند سایز و رنگ و … را در عمل های زیبایی دندان مد نظر قرار داده باشید. از دگر سو، برای تضمین موفقیت ایمپلنت دندان جلو می بایست بافت های نگهدارنده برای ایمپلنت دندان  از سلامت و حجم کافی برخوردار باشند زیرا سلامت لثه اطراف ایمپلنت و همچنین بافت های اطراف ایمپلنت برای زیبایی فرد بسیار تاثیرگذار هستند.

البته، چنان چه متخصصین تشخیص دادند، که شما به میزان کافی استخوان در ناحیه ی فک خود ندارید، روشی برای حل این مسئله وجود دارد که به آن تقویت استخوان فک می گویند. این فرآیند به اضافه کردن استخوان یا موادی که کار استخوان را انجام می دهند، به ناحیه فک اطلاق می گردد. در ضمن دندان های طبیعی فرد و بافت های اطراف نیز باید از سلامت کافی و ایده آلی، برخوردار باشند تا نتیجه ی خوبی از ایمپلنت فرد حاصل شود.

گرچه ممکن است شما به دلایل مختلفی احساس نیاز به این عمل دندان پزشکی را داشته باشید، اما باید قبل از هر تصمیمی توسط متخصص ایمپلنتی مجرب و کارآزموده، معاینه شوید تا وی به شما بهترین درمان ممکن را پیشنهاد دهد. اما به طور طبیعی برای جانشین کردن دندان کنده شده، آسیب دیده و یا ترک خورده در جلو، از ایمپلنت دندان جلو کمک می گیریم.

در حقیقت اگر شما این موارد بالا را دارید، یک کاندیدای محتمل برای انجام این نوع درمان دندان پزشکی به حساب می آیید. اما بعضی از بیماری ها مانند سیگار کشیدن، سرطان، دیابت کنرل نشده و از این دست ممکن است، بر روی این عمل تأثیر بگذارند. از آن جایی که این مشکلات سبب تضعیف اتصال میان ریشه ی ایمپلنت، و استخوان فک می گردند، افرادی که دچار آن ها هستند ممکن است مورد مناسبی برای ایمپلنت دندان جلو قلمداد نشوند. در نتیجه اگر خود را در یکی از دسته های بالا می بینید، حتماً قبل از هر اقدامی به پزشک و متخصص در این زمینه اطلاع دهید.

مزایای ایمپلنت دندان جلو

مهمترین مزیت های ایمپلنت دندان جلو عبارتست از:

  • دائمی بودن:  دندانپزشک ایمپلنت را در دهان ثابت کرده و در نتیجه استخوان فک و پایه ایمپلنت با هم جوش می خورند و به جزئی از بدن فرد به مانند دندان های دائمی وی تبدیل می شوند.
  • مقاومت پذیری بالا: ایمپلنت دندان جلو به سهولت شکسته نمیشود و از مقاومت بالایی برخوردارست. اگر شما نکات مراقبتی و بهداشت دندان های کاشته شده را رعایت نمایید، مشکلی برای ایمپلنت دندان جلو ایجاد نخواهد شد.
  • مزیت زیبایی: مهمترین علت افزایش تقاضا برای این نوع خدمات، مزیت زیبایی آن می باشد. زیرا ایمپلنت دندان جلو با دندان های طبیعی شما تفاوتی نخواهد داشت و مصنوعی به نظر نخواهد رسید.
  • ترمیم پذیری: دندان پزشک می تواند با مشاهده آسیب تاج، ایمپلنت دندان جلو را جدا و تعمیر نماید و بر روی پایه تاج دیگری قرار نهد.

ایمپلنت دندان جلو - 1

مقابله با هراس انجام ایمپلنت دندان جلو

اما خیلی از ما افراد عادی به طور ذاتی از دندانپزشکی، هراس و وحشت داریم. پس زمانی که متخصصی به ما ایمپلنت را پیشنهاد می دهد، ممکن است وحشت زده و هراسان به وی واکنش نشان دهیم. اما باید آگاه باشید که یک ایمپلنت دندان جلو چیزی نیست جز یک تیتانیوم، که به عنوان ماده ای سازگار با استخوان و همانند ریشه طبیعی دندان با آن اتصال برقرار می کند، به همراه یک تاج یا روکش که بر روی آن سوار شده، و نقش دندان شما را ایفا خواهد کرد. بهتر است برای روشن تر شدن موضوع این فرآیند را بررسی نمائیم:

  • ایمپلنت: از تیتانیوم ساخته شده و برای حمایت از روکش، به استخوان فک فرد متصل می شود.
  • پشتیبان: آن هم از تیتانیوم و یا در مواردی، از طلا یا چینی ساخته می شود. وظیفه ی آن هم این است که بین روکش و ایمپلنت، اتصال و ارتباط ایجاد کند.
  • روکش: از جنس پرسلین یا چینی ساخته شده و دقیقاً شکل دندان واقعی است. البته ممکن است با آلیاژهای مخصوصی نیز همراه شود. این بخش به قسمت پشتیبان متصل، و از آن طریق بر روی ریشه (ایمپلنت) سوار می گردد.

ممکن است برخی افراد پل دندانی یا Bridges را به عنوان جانشینی برای دندان از دست رفته شان انتخاب کنند، اما نباید از این نکته غافل گشت که ایمپلنت دندان جلو، به عنوان یک عضو می تواند به صورت بلند مدت برای شما بدون مشکل عملکرد داشته باشد.

مزیت مهم بعدی ایمپلنت دندان جلو، امن بودن آن برای تمام بیماران است. به دلیل ساخته شدن از تیتانیوم که یک ماده ی سازگار با ترکیبات زیستی است، اکثر دندانپزشک ها و متخصصین برای دهه ها این شیوه را، برای ترمیم دندان از دست رفته پیشنهاد می دهند. پس با خیال راحت می توانید به ایمپلنت اعتماد، و لبخند زیبای خویش را باز یابید.

در ضمن از آن جایی که ایمپلنت دقیقاً شکل دندان طبیعی است، می توانید بدون هیچ شرمندگی بیرون رفته و به زندگی طبیعی و عادی خویش بپردازید. مطمئن باشید که هیچ کس حتی دوستان نزدیک شما نیز، چیزی از تغییری که کرده اید متوجه نخواهند شد.

اما جدای از بحث زیبایی شناسی، از دست دادن یک دندان می تواند سبب یک حفره در میان دندان ها شود، که این حفره در سلامت و استحکام استخوان فک شما تأثیری به شدت منفی اعمال خواهد کرد. ایمپلنت دندان جلو تنها روش درمانی است، که به حفظ و زیبایی دندان های جلو شما یاری می رساند، و از آن محافظت کامل و جامعی را به عمل می آورد.