جستجوی پزشکان

۵ نکته برای داشتن دندانهایی یکدست

۵ نکته برای داشتن دندانهایی یکدست
یکشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۷

دندان های ردیف و سالم در زیبایی چهره شما تأثیرگذار خواهند بود؛ بنابراین توصیه می‌کنیم به نکات مهم در رابطه با این موضوع توجه نموده و آن‌ها را در جهت زیبایی دندان‌هایتان رعایت نمایید.

نکات مهم برای داشتن دندان‌های ردیف و سالم

دندان‌های ردیف و سالم در زیبایی چهره هر فردی تأثیرگذار هستند. نکات مهم و کلیدی برای داشتن دندان‌های سالم و ردیف وجود دارند که باید تمام آن‌ها را مدنظر قرار داد. در این مقاله به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت. پروتزهای دندانی می‌توانند جایگزین مناسبی برای دندان‌های ازدست‌رفته شما محسوب شوند. می‌توانید از میان درمان‌های مختلف برای ردیف نمودن دندان‌هایتان از انواع پروتز بهره‌مند شوید. از دیگر موارد در رابطه با ردیف و مرتب کردن دندان‌ها استفاده از روکش‌های دائمی می‌باشد.

روکش‌ها می‌توانند دندان‌های شما را ردیف و مرتب نمایند و به زیبایی چهره و مخصوصاً لبخندتان کمک‌های شایانی کنند. از دیگر نکات در رابطه با دندان‌های ردیف و سالم رسیدگی و بهداشت آن‌هاست. مسواک زدن صحیح و مرتب نه‌تنها سلامتی دندان‌های شما را تضمین خواهد نمود، بلکه زیبایی آنها را نیز فراهم خواهد کرد. با توجه به این موارد می‌توان عنوان کرد که نکات مختلفی برای داشتن دندان‌های سالم و ردیف وجود دارند که در بخش‌های بعدی به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت.

دندان های ردیف

ترمیم کردن دندان‌ها برای داشتن دندان‌های ردیف و سالم

دو راه برای داشتن دندان‌های ردیف و سالم پیش روی شماست. اولین مورد دندان‌های سالم و ردیف به‌صورت مادرزادی است که برخی از افراد از این موهبت برخوردارند، اما گزینه دوم استفاده از روش‌های درمانی است که پروتز یکی از آن‌ها شناخته می‌شود. اگر به دلایلی دندان‌های شما دچار آسیب و یا خرابی شده باشند می‌توانید از طریق درمان‌های مختلف نسبت به ترمیم آن‌ها اقدام نمایید. ترمیم دندان‌ها از طریق پروتزهای ثابت و متحرک انجام‌پذیر است. این درمان برای افرادی مناسب است که اندازه و ارتفاع دندان‌هایشان در زیبایی چهره آن‌ها تأثیرگذار است.

استفاده از ایمپلنت یا پروتزهای ثابت به‌مراتب بیشتر توصیه می‌شود و دلیل آن نیز طبیعی جلوه نمودن پروتزهای ثابت می‌باشد. با استفاده از پروتزهای ثابت و متحرک می‌توان لبخندی زیبا را بر روی چهره خود مشاهده نمود. از نکات مهم در رابطه با پروتز ثابت انجام صحیح و دقیق آن توسط متخصص باتجربه می‌باشد که شما برای این منظور می‌توانید به دندانپزشکی شرق تهران مراجعه کنید.

دندان های ردیف

استفاده از انواع روکش برای داشتن دندان‌های ردیف و سالم

در بحث قبلی اشاره نمودیم که پروتزهای ثابت و متحرک می‌توانند زیبایی چهره و لبخند را به شما عزیزان بازگردانند؛ اما در کنار این درمان می‌توان به استفاده از انواع روکش برای زیبایی لبخند و دندان‌ها اشاره نمود. لمینت دندان گزینه مناسبی برای برطرف نمودن بدرنگی دندان‌ها به شمار می‌رود. با استفاده از این روش می‌توان دندان‌ها را ردیف و مرتب نمود و در ظاهر آن‌ها تغییرات محسوسی را ایجاد کرد.

بنابراین روکش‌ها نیز می‌توانند زیبایی دندان‌ها را به ارمغان آورند. با توجه به این نکته می‌بایست به جنس روکش‌ها نیز توجه نمود. بهترین جنس برای روکش دندان باید از فاکتور و شاخصه‌های مختلفی برخوردار باشد که طبق نظر متخصصین، طلا از بهترین موارد شناخته می‌شود. عدم زنگ‌زدگی این جنس به‌عنوان روکش دندان از جمله مواردی است که می‌توان به آن اشاره نمود. از دیگر شاخصه‌های روکش طلا سازگاری آن با بدن فرد تحت درمان است که از مهم‌ترین موارد شناخته می‌شود؛ بنابراین نکات مهم در رابطه با دندان‌های ردیف و سالم، انواع درمان و در کنار آن رسیدگی منظم و همیشگی می‌باشد.

ارسال شده در احبار توسط Daartseo | Tags: