جستجوی پزشکان

چطور از هزینه های دندانپزشکی بکاهیم؟

چطور از هزینه های دندانپزشکی بکاهیم؟
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷

در این مقاله قصد داریم راجع به راه هایی برای کاهش هزینه های دندانپزشکی صحبت کنیم. با توجه به توضیحات ارائه شده میتوانید هزینه های خود را تا حد قابل قبولی کاهش دهید.

جلوگیری از پوسیدگی دندان برای کاهش هزینه های دندانپزشکی

یکی از راه کارهای موثر در کاهش هزینه های دندانپزشکی،توجه به نکات بهداشتی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان است، برخی از این نکات عبارتند از:

  1. نوشیدنی های داغ مصرف نکنید.
  2. از مصرف نوشیدنی های خیلی سرد بپرهیزید.
  3. پس از خوردن مواد شیرین دهان خود را خوب بشویید.
  4. هنگام مسواک زدن از آب سرد برای شستن دهان و دندان ها استفاده کنید.
  5. روزی دو مرتبه مسواک بزنید، استفاده از نخ دندان نیز میتواند بهداشت دهان شما را بهبود ببخشد.
  6. از مسواک ضخیم و سفت استفاده نکنید.

در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده در بالا ممکن است دچار دندان درد شدیدی شوید.

کاهش هزینه های دندانپزشکی

معاینه بصورت دوره

یکی دیگر از راه کارهای کاهش هزینه های دندانپزشکی انجام معاینه بصورت دوره ای ست. دندانپزشکی شرق تهران آماده ارائه خدمات دندانپزشکی به شما عزیزان میباشد، برای انجام معاینات دوره ای نیز میتوانید از خدمات این مرکز بهره بگیرید.

کاهش هزینه های دندانپزشکی و لمینت دندان

اگر به موقع برای انجام لمینت دندان به متخصص مراجعه کنید هزینه ها نیز کاهش چشمگیری خواهد داشت، برخی از افراد که برای لمینت به دندانپزشک مراجعه میکنند دندان ها خراب و پوسیده زیادی دارند که باید قبل از هر کاری آنها را ترمیم کنند و بدون رسیدگی به این مشکلات نمیتوانند اقدام به انجام لمینت نمایند، به همین علت اگر به موقع برای انجام لمینت مراجعه کنید و پس از آن نیز نکات بهداشتی را رعایت کنید نیاز به صرف هزینه های گزاف نخواهد بود.

نکته دوم که در خصوص کاهش هزینه های دندانپزشکی ممکن است نظر شما را به خود جلب کند این است که قیمت جنس های مختلف لمینت با یکدیگر متفاوت است بعنوان مثال لمینت سرامیکی قیمت بیشتری نسبت به لمینت کامپوزیتی دارد اما هرگز در انتخاب آن دخالت نکنید و گزینش این مرحله را به متخصص مربوطه بسپارید چرا که ممکن است با یک انتخاب ناصحیح پس از مدتی نیاز به درمان مجدد داشته باشید. و در کنار همه این موارد لیمنت کامپوزیتی در طولانی مدت ممکن است تغییر رنگ دهد و یا موجب التهاب لثه گردد. دندانپزشک باید با توجه به شرایط دندان های شما بهترین گزینه را انتخاب کند تا پس از مدتی مجبور به صرف هزینه مجدد نباشید، با رعایت این اصل نیز میتوانید عملکرد مثبتی در جهت کاهش هزینه های دندانپزشکی داشته باشید.

ایمپلنت

کسانی که از بی دندانی رنج میبرند میتوانند از ایمپلنت استفاده کنند. برای کاهش هزینه های این خدمت نیز بهترین راه توجه به توصیه های متخصص مربوطه است چراکه او باید بر اساس شرایط دندانی و فک شخص بهترین نوع ایمپلنت را پیشنهاد دهد، اگر از جنس بی کیفیت استفاده کنید قطعا پس از گذشت چندین ماه ملزم به درمان مجدد خواهید بود که این موجب افزایش هزینه های دندانپزشکی خواهد شد.

مراقبت های اصولی و تاثیر آن بر کاهش هزینه های دندانپزشگی

به همه نکاتی که پس از انجام ایمپلنت و لمینت دندان گفته میشود دقت کنید چون با رعایت آنها میتوانید در جهت کاهش هزینه های دندانپزشکی قدم بردارید و طول عمر دندان های خود را افزایش دهید. در صورت داشتن هر گونه سوال میتوانید به مرکز دندانپزشکی شرق تهران مراجعه کنید.