جستجوی پزشکان

ایمپلنت دندان | هزینه ایمپلنت

ایمپلنت دندان | هزینه ایمپلنت
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

ایمپلنت یا صنعت ایمپلنت دندان یکی از گران ترین و در حال حاضر لوکس ترین خدمات دندان پزشکی است و به تازگی نیز هزینه ایمپلنت دندان به یکی بحث انگیز ترین مطالب مرتبط با دنیای سلامت دهان و دندان تبدیل شده است. همانطور که می دانید دندان تنها عضوی از بدن است که هیچگاه خود را ترمیم و بازسازی نمی کند. از همین رو به هنگام از دست دادن دندان های طبیعی هیچ راهی جز روی آوردن به کاشت دندان یا ایمپلنت با مواد سرامیکی و ساخته دست بشر نیست.

مقدار متوسط هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

اکثریت قریب به اتفاق افرادی که نیاز به جایگزینی دندان دارند چند گزینه دارند: ایمپلنت های دندانی و پروتز های دندان، رایج ترین روش های درمان هستند که اکثر مردم انتخاب می کنند. ما امروز در کلینیک دندان پزشکی سامان قصد داریم در مورد هزینه ها بررسی عمیق‌تری داشته باشیم.

شاید زمانی که برای یافتن یک ایمپلنت کار مناسب به کلینیک های دندانپزشکی متفاوتی مراجعه می کنید، با محدوده قیمت شگفت انگیزی مواجه شوید. اما زمانی که خواندن این مقاله را به پایان می رسانید، بهترین راه برای صرفه جویی در هزینه ایمپلنت دندان را پیدا خواهید کرد. برای شروع کار، ما با اطلاعات قیمت گذاری براساس انواع مختلف ایمپلنت های دندانی که ممکن است نیاز داشته باشید، آغاز می کنیم.

مراحل انجام ایمپلنت دندان -2

هزینه ایمپلنت دندان

در کشور ما قانون مشخص و مدونی در مورد هزینه ایمپلنت دندان وجود ندارد و در بازه های زمانی مختلف متفاوت است. در حال حاضر، هزینه ایمپلنت تکی مبلغی بین ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تا ۳ میلیون تومان است. این نوسان قیمت به دلیل نوع ایمپلنت به کار گرفته شده، جنس آن، کشور ساخت و تکنیک خاص دندانپزشکی است.

معمولاً ایمپلنت ها مربوط به کشورهای کره، فرانسه، آلمان، سوئیس و سوئد هستند. و غالبا نوع آمریکایی، سوئدی و سوئیسی آن بیشترین هزینه را به خود اختصاص داده‌اند. هزینه آپات و تاج هم چیزی حدود ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان، به هزینه شما می افزاید. هزینه ایمپلنت دندان به صورت کامل (کل دندان‌ها) نیز حدود ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان است.  هزینه مشاوره اولیه نیز به فراخور کلینیک دندانپزشکی و دندانپزشک مربوطه، متفاوت است و می‌تواند به هزینه ها افزوده شود. در پاره ای از مواقع دندانپزشکان هیچ هزینه در قبال دادن مشاوره از بیمار دریافت نکرده و مشاوره را کاملا به صورت رایگان انجام می دهند. در هنگام انجام عمل اگر نیاز به انجام عمل جراحی و یا ترمیم لثه باشد، این خود نیز هزینه ای جدا دارد و به مجموع هزینه ها میافزاید.

از دیگر نکاتی که دغدغه بسیاری از مراجعین به دندان پزشکی است، هزینه‌های درمانی است. کلینیک دندان پزشکی سامان به عنوان معتبرترین کلینیک دندانپزشکی شرق تهران با ارائه طرح ویژه درمانی شامل طرح اقساطی بلند مدت ویژه هزینه ایمپلنت دندان به مراجعین کمک می‌کند، با خیال آسوده و راحت بتوانند هزینه را پرداخت نمایند و بعلاوه از کارت ضمانت درمان نیز بهره‌مند شوند.

اگر شما نیاز به جای دادن چندین دندان دارید، هزینه ایمپلنت دندان فقط بالا می‌رود. انواع مختلف ایمپلنت‌های دندانی وجود دارد. بسته به نیازهای جایگزینی دندان، ممکن است همه آنها یک گزینه باشند.تعداد ایمپلنت‌هایی که شما نیاز دارید، تا حدودی بر تعداد دندان‌هایی که نیاز به جایگزینی دارند، بستگی دارد. محل دندان‌های گمشده نقش مهمی را آفرینیش طرح لبخند شما ایفا می‌کند. شما لزوماً نیاز به ایمپلنت های جداگانه برای هر دندان ندارید اگر آنها مجاور یکدیگر باشند.

هزینه ایمپلنت دندان

بسیاری از موارد بیمه‌های خصوصی از پرداخت هزینه­­ های مرتبط با خدمات دندانپزشکی و به خصوص دندانپزشکی زیبایی و ایمپلنت اجتناب می­ ورزند، اما بسیاری از بیمه ­های مرتبط با شرکت­ های خصوصی درصدی جزئی از این خدمات را تحت پوشش خدمات بیمه ­ای خود قرار میدهند. برای اطمینان از صحت این موضوع لازم است با بیمه­ گران شرکت­ های مختلفی صلاح و مشورت کرده و در نهایت امر به توافق برسید تا براساس مفاد آیین نامه­ ای مندرج در بیمه­ نامه درصدی از فعالیت دندانپزشکی شما را تحت پوشش خود درآوردند.

مراجعین به کلینیک دندانپزشکی سامان در شرق تهران می‌توانند از خدمات بیمه درمانی از جمله بیمه کوثر، بیمه‌های نیروهای مسلح، تامین اجتماعی و بیمه سلامت نیز برخوردار شوند.

هزینه دندان مصنوعی چقدر است؟

استفاده از پروتزهای متحرکی دندانی و یا همان دندان های مصنوعی در مقایسه با روش کاشت دندان ، مقرون به صرفه تر و اقتصادی تر است. اما این روش هم محدودیت های خاص خودش را دارد.  هزینه دندان مصنوعی به میزان زیادی به سلامتی دندان ها و لثه های بیمار وابستگی دارد، تعداد دندان‌های مورد نیاز به منظور جایگزینی با دندان های طبیعی و همچنین انتخاب ساختار کیفیت مناسب دندان، از دیگر فاکتورهای مهم در جهت تخمین قیمت دست دندان یا همان دندان مصنوعی است. مقدار هزینه مربوط به  دندان مصنوعی معمولاً پس از معاینه اولیه در کلینیک دندان پزشکی به بیماران اعلام می گردد و به طور معمول چیزی بین ۲ تا ۳ میلیون برای یک دست دندان کامل است. مراقبت صحیح از دندان و لثه ها یکی از نکات مراقبتی لازم برای کسانی است که از دندان مصنوعی استفاده می کنند. به همین منظور لازم است که دندان های مصنوعی، لثه ها و زبان، دو بار در روز مسواک زده شود.

انواع ایمپلنت دندان

امروزه شاید به جرات به توان گفت بیش از ۱۰۰ نوع ایمپلنت در بازار وجود دارد. اما معیارهای خوبی و مقرون به صرفه بودن تنها پس از معاینه کامل دندانی در مطب دندانپزشک و تشخیص نظر وی صورت خواهد گرفت.

مراقبت­ های بهداشتی لازم بعد از انجام عمل ایمپلنت دندان

به گفته بسیاری از کارشناسان و دندانپزشکان رعایت بهداشت دهان و دندان، استفاده از نخ دندان، دهان شویه و مسواک، مهمترین نکات مراقبتی لازم برای کسانی است که ایمپلنت را انجام داده اند. نوع مسواک زدن برای بیماری که به تازگی ایمپلنت کرده اند، متفاوت است و میبایست مطابق دستور و تجویز پزشک انجام شود. استفاده از مسواک­ های کوچک برای از بین بردن جرم­های بین دندانی و تمیز نگه داشتن فضاهای بین دندانی بسیار ضرورت دارد.

 

ارسال شده در مقالات توسط ادمین 2