جستجوی پزشکان

آشنایی با عواقب نصب نادرست لمینت های دندانی

آشنایی با عواقب نصب نادرست لمینت های دندانی
شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۶

با رواج یافتن استفاده از لمینت دندان جهت زیباتر شدن ظاهر دندان‌ها، مشکلات زیادی نیز برای افرادی که از انواع لمینت های نا مناسب استفاده می‌کنند به وجود آمده است. در ادامه برخی از مشکلاتی که در اثر استفاده از لمینت های نامناسب برای فرد به وجود خواهد آمد، جهت آشنایی بیشتر شما ذکر شده است. تا با آگاهی کامل اقدام به انجام عمل لمینت برای دندان‌هایتان نمایید.

لمینت دندان

چگونگی انجام لمینیت دندان

لمینت دندان، در واقع لایه‌ای همرنگ یا سفیدتر از دندان‌ها است؛ که برای اصلاح کردن شکل ظاهری نامناسب دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت استفاده از لمینت دندان برای درمان شکستگی دندان‌ها و بستن فاصله‌ای که بین دندان‌ها وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیمنت دندان در دو نوع کامپوزیتی و سرامیکی ارائه می‌شود.  لیمنت دندان ارائه شده از نوع کامپوزیتی در مطب دندانپزشک قابل ساخت می‌باشد؛ اما نوع سرامیکی لمینت دندان، تنها در لابراتوارهای مخصوص برای نصب قابل طراحی است. از این رو می‌توانید برای دریافت نوع لمینت دندان مورد نظر با پزشک مورد نظر مشورت کنید. تا لیمنت مناسب برای دندان‌های شما در نظر گرفته شود.

همخوان نبودن رنگ لمینت دندان

در صورتی که قصد داشته باشید تا برای زیبایی بیشتر، عمل لمینت را برای دندان‌هایتان انجام دهید. در نظر داشته باشید که به پزشکان متخصص و متبحر در این حوزه مراجعه کنید؛ زیرا اگر دکتر تبحر کافی در زمینه انجام لمینت دندان را نداشته باشد و نتواند نمونه‌ برداری درستی از رنگ دندان‌ها انجام دهد. ممکن است که عدم هماهنگی بین رنگ دندان‌های لمینت شده با دیگر دندان‌ها رخ دهد و ظاهر دندان‌ها را نامناسب کند.

لمینت دندان

مشکلات نصب نامناسب لمینت دندان

در صورتی که پزشک معالج نتواند نصب لمینت­ های دندان را به خوبی انجام دهد. لبه‌های دندان‌های شما دچار مشکل لایه‌لایه شدن و از بین رفتن در مدت کمی بعد از نصب لمینت خواهد شد. همچنین نصب نامناسب لمینت دندان، سبب می‌شود که نخ دندان به طور مناسب قابل استفاده نباشد و رعایت بهداشت دندان با مشکل جدی مواجه شود. البته در بعضی موارد پزشک متخصص ایمپلنت دندان را پیشنهاد می دهد.

مشکلات پیش روی لمینت دندان

با توجه به این که برای انجام عمل لمینت دندان، نیاز به تراشیدن سطح دندان‌ها وجود دارد. مراجعه به پزشک غیر متخصص سبب می‌شود. که سطح دندان‌ها به صورت نامناسب تراش داده شود و عصب‌ های زنده سطح دندان‌ ها در گذر زمان از بین بروند.

 همچنین استفاده از لمینت های دندان سبب می‌شود. که دندان‌های شما در هنگام مصرف غذاهای سرد و گرم دچار درد شود. از این رو توصیه می‌شود که در هنگام انجام لمینت از مصرف غذاهای به شدت سرد و گرم خودداری فرمایید.

لمینت دندان

تغذیه مناسب بعد از انجام لمینت دندان

در صورت انجام لمینت دندان، از مصرف مواد غذایی سخت و گاز زدن میوه‌های سفت، مانند سیب جدا خودداری فرمایید؛ زیرا در صورتی که اقدام به جویدن غذاهای سفت و سخت کنید. لمینت های سرامیکی قرار گرفته شده بر روی دندان‌های شما دچار شکستگی خواهد شد.

 از این رو جهت محافظ بیشتر از دندان‌های لمینت شده، توصیه می‌شود که تا حد امکان از مواد غذایی نرم استفاده کنید و بهداشت دهان و دندان را با استفاده از مسواک، نخ دندان و دهان‌شویه در طول روز رعایت کنید. تا دندان‌های شما با مشکل جدی مواجه نشود .لمینت دندان علاوه بر فراهم کردن ظاهر مناسب برای دندان ها، لبخند شما را نیز زیباتر میکند.

ارسال شده در مقالات توسط Daartseo