جستجوی پزشکان

عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶

عده‌ای که به سراغ روش جدید کاشت دندان و یا ایمپلنت می‌روند اغلب سوالی در خصوص میزان عمر ایمپلنت آن خواهند داشت و این موضوع برای آن‌ها تبدیل به دغدغه‌ای بزرگ میشود. امروز قصد داریم که در خصوص عمر ایمپلنت و عوامل مؤثر در این دوام صحبت نماییم.

عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

در ابتدا گفته می‌شود که ایمپلنت روشی دائمی است. آیا این ادعا صحیح است؟ بگذارید کمی تخصصی‌تر این موضوع را دنبال نماییم. ایمپلنت دندان پس از گذر زمان ۳ تا ۵ ماه به بهترین شکل ممکن با سطح لثه و استخوان آن سازگار شده و بدن شما این قطعات را یک جسم خارجی در نظر خواهد گرفت. دندانپزشکان معتقدند که عمر ایمپلنت ۲۵ سال است. اما آیا هرکسی که اقدام به این روش می‌نماید از مزیت ۲۵ ساله آن بهره‌مند خواهد شد؟ قطعاً عوامل مختلفی در این موضوع دخالت دارد. یکی از موضوعات مهم در خصوص عمر ایمپلنت استفاده از جنس مناسب مواد می‌باشد و این موضوع به تخصص پزشک بسیار بستگی دارد. موضوعی مهم در این خصوص را در نظر داشته باشید که ابزار شکل‌دهنده لثه یکی از مسائل بسیار مهم در عمر انواع ایمپلنت می‌باشد.

عوامل مؤثر در عمر ایمپلنت

با رعایت این نکات عمر ایمپلنت را بسیار بیشتر می‌نمایید. ۲ ماه اول پس از ایمپلنت از جویدن غذا در منطقه مورد نظر خودداری و یا بسیار رعایت نمایید. یکپارچه سازی در عمر ایمپلنت بسیار تأثیرگذار است به این معنی که می‌بایست از عفونت در این لاین بسیار جلوگیری شده و در واقع این موضوع درخور استفاده از دهان شویه های دارویی و استفاده از مسواک‌های نرم و هم چنین در صورت نیاز استفاده از آنتی‌بیوتیک می‌باشد.

در گام بعدی می‌بایست بخیه‌ها برداشته شود که پس از این کار نیاز به مسواک کامل در منطقه مورد نظر می‌باشد. جمع شدن میکروب در قسمت ایمپلنت از مسائل بسیار مهم در عمر ایمپلنت می‌باشد. پس از هر وعده غذایی از نخ دندان استفاده نمایید. مراجعه هر شش ماه یکبار به دندانپزشک از مسائل بسیار مهم در حفظ دهان و دندان می‌باشد. عده‌ای گمان می‌کنند که استفاده از اشیای نوک‌تیز برای تمیز کردن ایمپلنت بلامانع می‌باشد، این تصور را همین حالا فراموش کنید، این اشیا به سد شکننده بافت‌های نرمی که در اطراف ایمپلنت قرار دارد به شدت آسیب می زند. با رعایت بهداشت می‌توان عمر ایمپلنت را بسیار افزایش دارد.

عمر ایمپلنت عمر ایمپلنت

تأثیر دندانپزشک در عمر ایمپلنت

اگر در خصوص لمینت دندان کمی بررسی بیشتری انجام دهید به سادگی مشخص می‌شود که گاه استفاده یک جنس مواد و یک سری ابزارهای یکسان از سوی دندانپزشک های مختلف نیز می‌تواند نتیجه‌های مختلفی را برجای بگذارد. این موضوع سبب می‌شود که از اهمیت دندانپزشک در نتیجه‌بخش بودن روال‌های دندانی مطلع شویم. با توجه به متدهای مختلف در این خصوص اغلب افراد به فکر یافتن دندانپزشکی حاذق بوده و البته این موضوع حق هر مراجعه‌کننده‌ای می‌باشد.

خوشبختانه دندانپزشکی شرق تهران با استفاده از جدیدترین متدهای دندانپزشکی روالی را برای شما ایجاد می‌نماید که طبق سلیقه خود به بهترین نتیجه برسید. عدم تعصب کاری و اصرارهای بیهوده از سوی پزشک می‌تواند راهی برای صمیمیت بین بیمار و پزشک باشد. توجه نمایید که در دندانپزشکی همیشه می‌توان از سیستم‌های اتوماتیک و مجهز استفاده نمود. موضوع مهم در عمر ایمپلنت و انواع جریان‌های دندانپزشکی، همکاری خود بیمار بوده و این موضوع می‌تواند در نهایت بهترین نتیجه را برای شما رقم بزند. رضایت سایر مراجعه‌کنندگان خود ضمانتی بر روش کار صحیح ما می‌باشد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با لمینت دندان با ما همراه باشید.

عمر ایمپلنت