جستجوی پزشکان

درمان لمینت دندان برای چه افرادی لازم است؟

درمان لمینت دندان برای چه افرادی لازم است؟
پنج شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۶

افرادی مناسب برای درمان لمینت دندان خواهند بود که از دندان‌هایی نامرتب برخوردار باشند. بدرنگی دندان‌ها نیز می‌تواند در انتخاب درمان لمینت دندان تأثیرگذار باشد.

دندان‌هایی سفید و درخشان با لمینت دندان

بسیاری از افراد از دندان‌های نامرتب برخوردار می‌باشند که روش‌های مختلف درمانی ازجمله ارتودنسی برای آن‌ها تجویز می‌شود اما برخی از این افراد به دلایل مختلف از این روش‌ها رضایت کافی ندارند. یکی از این موارد درمان طولانی‌مدت آن‌ها می‌باشد. روش مناسب برای نتیجه سریع استفاده از درمان لمینت دندان می‌باشد. درواقع با استفاده از این روش افراد در عرض چند ساعت از دندان‌هایی ردیف و درخشان برخوردار خواهند شد.

 لمینت ها به‌منظور ردیف کردن دندان‌های نامرتب و همچنین تغییر رنگ آن‌ها بسیار کاربرد دارند. با توجه به انواع مختلفی که از این روش وجود دارد، انتخاب برای افراد نیز راحت‌تر شده است. هزینه لمینت با توجه به نوع مشکل فرد متقاضی و همچنین مراجعه‌کننده تعیین می‌شود؛ اما برای اینکه مشخص شود شما کاندید مناسبی برای این درمان هستید و یا خیر، می‌توانید در مطب متخصص دندانپزشکی شرق تهران مورد معاینات دقیق قرار بگیرد تا دندان‌پزشک ترمیمی بهترین درمان را برای شما انتخاب نماید. البته در کنار لمینت روش‌های دیگری نیز می‌تواند برای زیبا شدن لبخند شما پیشنهاد شود، ازجمله ایمپلنت دندان، بلیچینگ، انواع وینر و چند درمان دیگر که در دندانپزشکی شرق تهران می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید.

درمان لمینت دندان

افراد مناسب برای درمان لمینت دندان

برای این‌که تعیین شود شما برای درمان لمینت دندان گزینه مناسبی هستید و یا خیر، باید دندان‌های شما زیر نظر متخصص این زمینه معاینه شود. بدین منظور ما فاکتورهای مناسبی را در رابطه با این درمان برای شما بازگو می‌کنیم و شما می‌توانید از این اطلاعات

استفاده نموده و شرایط خود را برای انجام لمینت دندان‌هایتان بسنجید.

افرادی که به هر دلیل در بخش دندان‌های جلویی دچار ترک و یا شکستگی شده‌اند می‌توانند از این روش برای ترمیم و زیبایی دندان‌هایشان استفاده نمایند. اگر دندان‌های فرد مراجعه‌کننده به‌صورت نامرتب و روی هم سوار شده باشد درمان لمینت برای او تجویز خواهد شد. در زمان اصلاح طرح لبخند شما ممکن است یکی از روش‌های درمان، لمینت دندان باشد. اگر به دلیل پوسیدگی و خرابی مجبور به عصب‌کشی شده باشید و ظاهر دندان شما از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد می‌توانید از این روش استفاده کنید؛ اما اگر جزء افرادی هستید که به دلیل بدرنگ بودن دندان‌هایتان از لبخندی زیبا محروم شده‌اید توصیه می‌کنیم از این روش غافل نشوید. با استفاده از لمینت دندان به‌سرعت رنگ دندان‌های شما برطرف خواهد شد و می‌توانید با لب‌هایی باز لبخند زیبایی را در صورت خود نمایان کنید.

درمان لمینت دندان

محدودیت درمان لمینت دندان برای برخی از افراد

همان‌طور که در مباحث قبلی در رابطه با درمان لمینت دندان‌ها اشاره کردیم در این بحث باید به این نکته اشاره‌کنیم که همیشه برای همه افراد این درمان مناسب و نتیجه‌بخش نیست. درواقع محدودیت‌هایی برای درمان لمینت دندان برای برخی از افراد وجود دارد که در ادامه به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت. اگر دندان‌هایی خراب و پوسیده‌شده دارید که نیازمند درمان‌هایی ماند عصب‌کشی می‌باشند، می‌بایست در ابتدا درمان مربوطه را به انجام برسانید و سپس اقدام به درمان لمینت دندان‌های خودنمایید.

اگر از لثه‌هایی سالم برخوردار نیستید و دائم دچار خونریزی‌های شدید در این ناحیه هستید، باید برای درما ن لثه‌های خود اقدام نموده و سپس از لمینت دندان استفاده کنید. میزان نامناسب مینای دندان و همچنین ساییدگی بالای دندان می‌تواند از عواملی باشد که مانع از لمینت دندان‌ها می‌شود. شکستگی لمینت به دلیل قروچه بودن دندان‌ها نیز از عواملی است که استفاده از این درمان را برای برخی از افراد محدود می‌کند.