جستجوی پزشکان

خدمات

یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶

از مهمترین درمان‌ها در حوزه دندان پزشکی لمینت دندان موسوم به ونیر می‌باشد. لمینت در واقع یک لایه بسیار نازک سرامیکی یا کامپوزیتی برای روکش کردن سطح جلویی دندان‌هاست. مهمترین علل استفاده از لمینت دندان، زیبایی طبیعی، مقاومت بسیار بالا، عدم نیاز به بی‌حسی، انجام درمان تنها در ۲ جلسه و عدم رنگ پذیری آن است. مهمترین کاربردهای لمینت دندان عبارتند از:

  • بدشکلی دندان
  • ترک خوردگی
  • شکستگی دندان
  • کجی دندان
  • پر کردن فواصل بین دندانی
  • جایگز

پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

دندان دارای دو ساختار سخت و نرم است که اولی دومی را احاطه کرده است. قسمت نرم مركزی یا پالپ، که در اصطلاح عامیانه عصب نام دارد، درواقع شامل سلول‌ها، عروق خونی و اعصاب می‌باشد. وظيفه‌ی اندودونتيكس، تشخيص، پیشگیری و درمان پالپ‌ها و معضلات بافت‌های اطراف ریشه دندان بيمار است.

زمان انجام اندو یا درمان ریشه، برای رسیدن به کانال‌های ریشه‌های دندان، قسمت مرکزی تا عمق دندان و مدخل ریشه‌های دندان برداشته می‌شود.

چه عاملی باعث بیماری این قسمت مرکزی نرم یا پالپ می‌شود؟

با تأخیر در درمان پوسیدگی دندان‌ها، پالپ آلوده شده

پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

متاسفانه دندان انسان از آن دسته قسمت‌هایی است که به خودی خود ترمیم نمی‌شود؛ به همین دلیل بایستی خیلی زود به فکر ترمیم و نگهداری از آن‌ها باشیم تا دندان‌های خود را در سنین پایین از دست ندهیم. در گذشته دندان مصنوعی جایگزین دندان‌های کشیده شده می‌شد که مسائل و مشکلات خاص خود و اغلب نارضایتی افراد را به همراه داشت؛ اما امروزه روشی با نام ایمپلنت دندان به کمک افراد آمده است. این روش دردسر چندانی ندارد و ظاهر آن با دندان خود فرد برابری می‌کند، دندانی که تا آخر عمر فرد همراه او خواهد بود. در واقع، این روش به عنوان راه کار درمانی مادام العمر برای دندان‌های از دست رفته می‌باشد. شما بعد از کاش

ارسال شده در خدمات توسط ادمین 2
پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

نام دیگر پروتز دندان، دندان مصنوعی است. هدف از به کارگیری پروتز دندان، بازگردادن زیبایی صورت و دندان از طریق جایگزینی دندان‌ های از دست رفته، ممانعت از پیامدهای ثانویه و نوعی توان بخشی می باشد. معمولاً دندان زمانی نیازمند روکش است که ساختار دندان تضعیف شده و به واسطه‌ی روکش، به حفاظت نیاز داشته باشد. البته بسیاری از روکش‌ها به دلیل زیبایی انجام می‌شوند. پروتز دندان می‌تواند مجوعه روکش‌هایی ساده برای توانبخشی یک دندان تا انجام پروتز دندان کامل یا اصطلاحاً دندان مصنوعی باشد. از دیگر اهداف انجام پروتز دندان، آفرینش طرح لبخندی زیبا بر روی چهره مراجعین است. انواع گوناگونی از پروتز وجو

ارسال شده در خدمات توسط ادمین 2 | Tags:
پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

بیماری‌های لثه، از آن دسته بیماری‌هایی است که گاهاً التهاب، سوزش و خونریزی را به همراه دارد و بایستی هرچه سریع‌تر درمان شود. در غیر این‌ صورت به عفونت لثه، با نام علمی پریودنتیت، تبدیل خواهد شد که تأثیر مخربی بر روی لثه‌ها و بافت نگهدارنده دندان‌ها، خواهد گذاشت و باعث لق‌شدگی دندان‌ها و در نهایت افتادن آن‌ها می‌شود. البته گاهی دیده شده، که این بیماری به طور نهفته وجود دارد و تنها دندان پزشک متوجه آن می‌شود. به همین دلیل مراجعه به پزشک در فواصل زمانی مشخص به افراد توصیه می‌شود.

علل بروز بیماری

لثه سالم به‌طور عادی و به هنگام مسواک‌زدن و یا ن

ارسال شده در خدمات توسط ادمین 2 | Tags:
پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

اغلب در بین دندان‌های هر فرد تعدادی دندان پوسیده وجود دارد؛ این پوسیدگی در مدت زمان مشخصی به وجود می‌آید که بایستی هر چه زودتر نسبت به ترمیم آن اقدام نمود. با توجه به پیشرفت علم دندان‌پزشکی روش‌های مختلفی برای ترمیم دندان وجود دارد که کارآمدترین آن‌ها، همان پر کردن دندان است که همه با آن آشنایی داریم.

روش های ترمیم دندان

در این روش قسمت پوسیده دندان تراشیده می‌شود و با توجه به اینکه این پوسیدگی تا چه حد عمیق و گسترده باشد با مواد خاص پر می‌شود. مواد پرکننده همچنین برای ترمیم شکستگی و ترک موجود در دندان‌ها و دندان‌هایی که به دلیل استفاده نامن

پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

برای کشیدن دندان باید ریشه های دندان که درون استخوان فک محصور شده اند را از درون حفره دندانی خارج نمود. این عمل به شناخت صحیحی از ساختار فک و صورت و شناسایی محل قرارگیری ریشه ها درون استخوان نیاز دارد. از اینرو جراحی دندان می بایست توسط پزشکی با تجربه و متخصص برای استفاده از حرکات صحیح و واردسازی ضربه های با کمترین تاثیر منفی و به شیوه ای درست، انجام شود.

می توانید از متخصصین کلینیک سامان در دندانپزشکی شرق تهران مشاوره بگیرید.

آیا جراحی دندان درد دارد؟

به دلیل اینکه پزشک برای کشیدن دندان می بایست در ب

پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

دندان‌پزشکی کودکان شاخه‌ای از دندان‌پزشکی است که از سنین کودکی تا نوجوانی را شامل می‌شود. از جمله اهداف پزشکان این رشته بررسی رشد، پیش‌گیری و درمان بیماری‌های دهان و دندان کودکان است. بعلاوه خدمات ارتودنسی پیشگیری و مداخله ای، درمان کودکان نیازمند مراقبت های ویژه، ارائه خدمات دندان پزشکی کودکان تحت بیهوشی، مشاوره های روان شناسی کودک در طول پروسه درمان نیز توسط متخصصین این حوزه به مراجعین ارايه می شود.

آفرینیش لبخندی زیبا بر روی صورت کودک دلبند شما، تخصص مرکز تخصصی دندان پزشکی سامان است.

بهداش

سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶

ارتودنسی دندان به صورت ثابت و متحرک بوده و رویکردی درمانی برای بستن فاصله‌ی بین دندانی، بهبود کجی دندان‌ها، نامرتبی دندان‌ها و صاف کردن دندان‌ها است. در این روش، دندان‌ها مرتب شده و در وضعیت بهتری قرار می‌گیرند. رویکرد درمانی ارتودنسی دندان، علاوه بر درمان، کنترل بهبود ظاهری دندان، آفرینش لبخندی زیبا و وضعیت رشد فک صورت (ارتوپدی فک و صورت) برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان نیز را در بر می‌گیرد. البته ارتودنسی کودکان، برای جلوگیری از جراحی فک در سنین بالاتر، به واسطه‌ی رشد فکی با پلاک‌های فانکشنال انجام می‌شود.

چه افرادی به ارتودنسی دندان نیاز دارند؟