جستجوی پزشکان

ایمپلنت دندان چه عوارضی دارد؟

ایمپلنت دندان چه عوارضی دارد؟
شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۶

آیا در جویدن غذا دچار مشکل شده‌اید؟ آیا از قسمت‌های موجود در دهانتان که در اثر کشیدن دندان‌ها ایجاد شده‌اند رنج می‌برید؟ دقت نمایید که ایمپلنت دندان یک روش بسیار جدید و دائمی بوده که سبب می‌شود دیگر با مشکلات عمده دندان روبرو نشوید.

ایمپلنت دندان چیست؟

دیگر با بی‌دندانی خداحافظی کنید. از دست دندان‌ها مشکلاتی است که دیر یا زود به سراغ همه افراد می‌رود، بی‌دندانی در عدم جویدن صحیح غذا نقش مهمی داشته و در نهایت معده، دستگاه گوارش شما را دچار مشکل می‌نماید. ایمپلنت دندان یک روش جایگزین دائمی برای دندان‌های از دست رفته می‌باشند. این روش به صورت پیچ و پایه و روکش می‌باشد. انواع ایمپلنت دندان دیده می‌شود که هر کدام با توجه به تخصص پزشک می‌تواند مناسب باشد. شایان ذکر است که ایمپلنت دندان دارای عوارضی محدود نیز می‌باشد.

ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان؟

شاید کمی عجیب باشد که برای ایمپلنت دندان عوارض درنظر گرفته شود، ایمپلنت در واقع یک سری پیچ‌ها هستند که دارای جنس بسیار مرقوم تیتانیوم است. این جنس با بدن بیشترین و سریع‌ترین سازگاری را دارد اما شاید بتوان به بعضی از مشکلاتی در این خصوص دیده می‌شود اشاره نمود. در وهله اول شاید ایمپلنت به صورت استاندارد با بافت بدن شما جوش نخورد. یکی از دلایلی که سبب می‌شود که جوش خوردن ایمپلنت دچار مشکل شود غذا خوردن بلافاصله بعد از آن می‌باشد که در اصطلاح می‌گویند ایمپلنت پس زده است. مورد بعدی در خصوص افراد سیگاری است. افراد که در مصرف سیگار حرکتی افراطی دارند اغلب در ایمپلنت رضایت نخواهند داشت، این افراد می‌بایست تعداد سیگار روزانه خود را کمتر نمایند. مورد بعدی در خصوص بیمارانی است که با مشکل قند بالا روبرو هستند، البته این موضوع با کنترل قند تا حدود ۱۳۰ ناشتا قابل حل بوده و مشکلی در پی نخواهد داشت. مشکلات بعدی در این خصوص ایجاد عفونت است، این عفونت که به عفونت‌های استخوانی مشهور اغلب در ابتدای راه در دو ماه اول خود را نشان می‌دهد، موضوع بعدی در خصوص کاشت و کشیدن دندانی است که دارای کیست بوده و انجام این دو کار به صورت همزمان احتمالاً ایمپلنت دندان را دچار مشکل می‌نماید. موضوع مهم بعدی در خصوص مشکلات ایمپلنت دندان لق شدن آن است. روکش ایمپلنت می‌تواند لق و یا خارج شود این موضوع به دلیل کم بودن فاصله بین دو فک صورت می‌پذیرد. در گام بعد احتمال بروز شل شدن پیچ اتصال‌دهنده نیز به نوعی می‌تواند ایمپلنت دندان را تحت تأثیر قرار دهد.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت برای چه کسانی است؟

این روش برای افرادی مناسب است که تعدادی از دندان‌ها به خصوص دندان‌های آسیاب خود را کشیده‌اند و مشکل قرار گرفتن صحیح دندان‌ها بر روی هم دارند. مشکل دندان لق دارند و البته این موضوع در مشکلات لثه بیشتر می‌تواند مورد بررسی قرار بگیرد، دقت نمایید که بیماری لثه قلب و کلیه را تحت تأثیر مخرب قرار خواهد داد. اگر مشکلاتی از قبیل بوی بد دهن، پوسیدگی‌های مکرر و …. برای افراد آزاردهنده بوده ایمپلنت دندان بهترین گزینه خواهد بود. عده‌ای هستند که با سمت راست و چپ دندان‌هایشان نمی‌توانند به‌درستی عمل جویدن را انجام بدهند، به این معنی که با دندان‌های آسیایی مشکل داشته و یا جوابگویشان نمی‌باشد. در بعضی شرایط نیز مشکلاتی از قبیل منتشر لثه روبرو هستند و طی جراحی‌هایی که در این خصوص صورت گرفته است توانستند این مشکل را حل نمایند. دندانپزشکی شرق تهران بهترین خدمات ایمپلنت، لمینت دندان و زیبایی را با مناسب ترین قیمت در اختیار شما قرار خواهد داد.

ایمپلنت دندان

ارسال شده در مقالات توسط Daartseo